Zarządzanie wspólnotą mieszkaniową powierzamy profesjonalnym administratorom

Z praktyki wiemy, że zarządzanie kamienicą, czy blokiem, w których jest ponad siedem mieszkań do łatwych nie należy. Sami mieszkańcy nie zawsze potrafią dbać o swoje interesy, w związku z czym każda wspólnota powinna oddać zarządzanie administratorowi, który będzie prowadził jej finanse i reprezentował ją na zewnątrz. 

Warto postawić na profesjonalne zarządzanie wspólnotą mieszkaniową

zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi wrocławNie ulega najmniejszej wątpliwości, iż zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi Wrocław winno trafić w ręce profesjonalistów. Na rynku działa wiele firm zarządzających wspólnotami, dzięki czemu zawsze możemy wybrać zarządcę, który najlepiej poprowadzi finanse wspólnoty, zadba o środki gromadzone na funduszu remontowym i zaproponuje nowe inwestycje, a tych jest naprawdę wiele. Kamienice wymagają zwykle nowej elewacji, czy remontu klatki schodowej. W blokach często psują się windy, a sam budynek wymaga ocieplenia. Zarządca na bieżąco pilnuje finansów każdej wspólnoty. Organizuje zebrania mieszkańców, którzy będą decydować o przeznaczeniu środków z funduszu remontowego. Spisuje też stan liczników oraz pilnuje okresowych kontroli, które muszą być przeprowadzane, jak na przykład sprawdzanie systemów wentylacyjnych, czy instalacji gazowych. Sami, nawet gdy powołamy zarząd złożony z naszych sąsiadów możemy o czymś zapomnieć lub zupełnie nie wiedzieć. By wszystkie interesy finansowe były należycie zabezpieczone warto zatrudnić osobę zajmującą się zarządzaniem nieruchomościami.

Obecnie praktycznie każda wspólnota mieszkaniowa we Wrocławiu pozostawia zarząd w rękach profesjonalnych zarządców i administratorów. Dbają oni o finanse mieszkańców, stan techniczny kamienic oraz bloków. Potrafią racjonalnie zarządzać funduszem remontowym i przeprowadzać nowe inwestycje w zarządzanych przez nich nieruchomościach.