Zastosowanie kwasu hialuronowego

Jednym ze stosunkowo nowych działów medycyny jest medycyna estetyczna. Zajmuje się różnymi zabiegami, które pozwalają na usunięcie lub zniwelowanie niechcianych zmian na ciele, jak na przykład pojawiające się z wiekiem zmarszczki.

Zabiegi estetyczne w klinice rzeszowskiej

Kwas hialuronowy stosowany w RzeszowieJednym z najczęstszych problemów z jakimi spotykają się specjaliści w swoich gabinetach jest problem zmarszczek. To typowy objaw starzenia się skóry, która z wiekiem traci swoją elastyczność. Kwas hialuronowy stosowany w Rzeszowie podczas zabiegów pozwala pozbyć się tego problemu w sposób szybki oraz skuteczny. Zabiegi polegają na wprowadzeniu kwasu pod skórę, co pozwala na wygładzenie zmarszczek na twarzy, szyi czy dekoltu. Efekt to skóra bardzo odmłodzona, gładka, świeża, bardziej sprężysta i elastyczna. Efekt widoczny jest niemal od razu i utrzymuje się przez długi czasu. Warto wspomnieć, że taki specjalistyczny preparat ma również wpływ na częściową regenerację skóry. Dzieje się tak dlatego, że preparat stworzony z kwasu hialuronowego występuje naturalnie w ludzkim organizmie, a głównie w naszej skórze. Jest odpowiedzialny za wiązanie wody i dzięki niemu skóra posiada odpowiednią jędrność. To dlatego wykorzystywany jest podczas zabiegów natury estetycznej, ponieważ jest naturalnie przyswajany przez nasz organizm i nie ma niebezpieczeństwa, że wywoła na przykład alergię. Nasza skóra go wchłania i dzięki temu efekt jego działania jest tak szybki, a sam zabieg również trwa tylko kilka chwil.

Wprowadzanie do skóry kwasu hialuronowego daje efekt w postaci zredukowanych zmarszczek, wypełnienia różnych ubytków występujących na przykład po operacjach oraz ogólnie poprawia kontur twarzy czy ust. Skóra twarzy jest widocznie młodsza, bardziej gładka oraz jędrna.