Znicze i wkłady do zniczy

Zawsze w okolicach 1 listopada, w którym to dniu przypada dzień wszystkich świętych odwiedzamy groby naszych najbliższych. Jest to też czas, w którym wszystkie groby przepełniają się pięknymi kolorowymi kwiatami, a także zniczami. Jeśli chodzi o znicze coraz częście j zamieniamy wkłady olejowy lub parafinowe na wkłady diodowe.

Wkłady diodowe do zniczy szklanych

znicze lunarisJeśli chodzi o znicze Lunaris są one polecane ze względu na trwałość. Niektóre z nich posiadają efekt migającego płomienia świecy. Zazwyczaj maksymalny czas, w którym znicze świeci to około 30 dni. Znicze te zasilane są bateriami R6. Oczywiście w sprzedaży mamy wiele rodzajów takich wkładów, o różnych rozmiarach i pięknych kolorach. Najbardziej popularne są diody w kolorze czerwonym, żółtym lub białym. Najbardziej klasyczne rozmiary to 10- 12 cm wysokości. Pasują one praktycznie do każdego szklanego znicza. Są one świetną alternatywą dla zwykłych wkładów parafinowych. Przede wszystkim do ich zapalenia nie potrzebujemy zapałek lub zapalniczki oraz ich głównym atutem jest to, że nie gasną podczas ulewy lub silnego wiatru. Takie wkłady lodowe z roku na rok zyskują sobie nowych zwolenników. Ludzie wymieniają klasyczne wkłady na takie ponieważ są one dużo bardziej wydajne. Jeden wkład w hurtowni ze zniczami kosztuje około jeden złoty lub dwa złote.

Wszystkie dobrej jakości znicze świecą przynajmniej 30 dni. Mowa tu oczywiście o wkładach ledowych, które występują w różnych kolorach. Czerwone szklane znicze pasują idealnie z czerwonym ledowym wkładem. Zaletą wkładów led jest długi czas  palenia oraz dostępność. Takie wkłady coraz częściej dostaniemy nawet w kwiaciarni lub sklepie papierniczym. Są one tańsze od wkładów olejowych lub parafinowych i dlatego zainteresowanie nimi stale rośnie.